wpis w: Biblioteka, Komunikat, Szkolne | 0

Dzięki zakwalifikowaniu się naszej szkoły do programu rządowego, skierowanego do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, w  celu wspieranie bibliotek w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspierania czytelnictwa dzieci i młodzieży „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” mieliśmy możliwość zakupu książek do biblioteki szkolnej w kwocie 15000,00 zł., (z czego 3000,00 zł. jest to wkład własny otrzymany z Urzędu Miasta Chorzów). Nasz księgozbiór powiększył się o 974 woluminów, przy czym 54% to lektury.
Nowe książki to: beletrystyka, książki przygodowe, literatura piękna, psychologiczne, poruszające potrzeby osób niepełnosprawnych i z dysfunkcjami, popularnonaukowe, rozwijające zainteresowania dzieci i młodzieży, a także audiobooki i książeczki do teatrzyku Kamishibai.
W ramach programu zostały zrealizowane projekty edukacyjne:
„Moje ulubione bajki” – ilustracje do ulubionych bajek,
„Nie zaginam rogów w książkach – mam zakładkę”,
„Okładka mojej ulubionej książki”,
„Ulubione książki dzieciństwa naszych rodziców” – stworzenie listy najlepszych książek,
 „Motyw miłości w literaturze” – przygotowanie quizu na Walentynki,
„Wybór książki wszech czasów” – stworzenie listy bestsellerów czytanych przez uczniów naszej szkoły,
„Starszy czyta młodszemu” –spotkanie z przedszkolakami.

dodała: Bożena Szczyrbowska