Pomysły na zabawę

wpis w: Komunikat | 0

Witam ponownie wszystkie dzieci i ich rodziców. Dziś kolejna propozycja na to aby ciekawie spędzić czas. Chciałabym abyście stworzyli własną książkę. Najpierw musicie spiąć lub zszyć ze sobą kilka kartek. Format dowolny. Mogą to być kartki z zeszytu lub bloku. Jeżeli będziecie mieli z tym problem to poproście starsze rodzeństwo lub rodziców aby wam w tym pomogli. Następnie zróbcie pierwszą i ostatnią stronę, coś w rodzaju okładki. Narysujcie lub naklejce jakiś obrazek i koniecznie zapiszcie swoje imię i nazwisko, gdyż to wy będziecie autorami tej książeczki. Proponuję aby codziennie lub co drugi dzień narysować w tej książce jakiś obrazek i opisać go. Dzieci z klasy 0, które nie znają jeszcze wszystkich literek mogą tylko rysować obrazki.Starsze dzieci mogą napisać coś w formie pamiętnika. Można opisać kilka ze swoich dni spędzonych z rodziną w domu.Po kilku dniach kiedy  zapełnicie już wszystkie kartki pochwalcie się swoją książeczką waszym rodzicom i domownikom.  Życzę miłej i owocnej pracy. Pozdrawiam, trzymajcie się zdrowo.

 

dodała: Beata Adamik – Sielecka