Pomysły na zabawę

wpis w: Komunikat | 0

Witam ponownie wszystkie dzieci, rodziców i opiekunów. Dziś chcę zaproponować wam kolejną zabawę, znaną dobrze waszym rodzicom a zwłaszcza dziadkom. Zabawa nazywa się :Państwa-miasta. W zabawie może brać udział kilka osób ale sami też możecie w to zagrać. Weźcie kartkę z zeszytu i podzielcie ją na kilka rubryk. W każdej z nich na górze zapiszcie kolejno nazwy: miast, państw, rzeczy, zwierząt, kwiatu, koloru itd. Literę na którą będziecie zapisywać miasta, państwa itd. będzie wyznaczał wasz przeciwnik. Można również wcześniej przygotować sobie alfabet i losować litery. Pamietajcie jednak, żeby pominąć: ą, y, ę, ć, ń, ź, ś i wszystkie dwuznaki i raz wyciągnięte litery odkładać na bok. Po uzupełnieniu wszystkich rubryk przyznajecie sobie punkty, po 1 za każdą dobrze zapisaną nazwę. Jeśli oboje zapisaliście tą samą nazwę przyznajecie sobie 0,5 pkt. Następnie podliczacie wszystkie punkty, kto ma więcej ten wygrywa. Życzę wam udanej zabawy i zachęcam was do częstego powracania do tej gry, ona oprócz tego że bawi to doskonałe uczy. Mam nadzieję, że zapamiętacie jak najwięcej nazw miast i państw. Dzięki temu łatwiej wam będzie na lekcjach geografii. Zbliża się długi weekend, mam nadzieję, że wiecie dlaczego mamy wolne te dni: 1,2,3 maja i jakie święto przypada w każdym dniu. Życzę wam miłego wypoczynku na świeżym powietrzu. Pozdrawiam.
     

 

dodała: Beata Adamik – Sielecka