Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry w ten słoneczny piątek! 🙂
 
Żeby dobrze rozpocząć dzień poruszajmy się trochę do piosenek dobrze nam znanych:
 
 
 
 
 
 
 
Jeżeli ciało już się rozruszało to teraz czas na matematykę! Dzisiaj będziemy liczyć owoce, warzywa, które uprawia rolnik oraz policzymy też zwierzątka, które hoduje rolnik.Dodawanie na stronie 46A w ćwiczeniach oraz dodatkowo http://matzoo.pl/z…/dodawanie-zwierzatek-w-zakresie-6_51_209
 
*drodzy Rodzice! Na tym etapie ważne jest, by dziecko pojęło samą istotę dodawania, czyli dwa jabłka dodać dwa jabłka to razem cztery. Spokojnie dziecko może liczyć każde jabłko czy przedmioty paluszkiem. Nie musi liczyć tego w pamięci 🙂 na tym etapie dziecko już powinno bez problemu rozpoznawać, nazywać liczby do 10.
 
Nie możemy też zapominać o tym, by rozruszać naszą rękę, którą przygotowujemy do pisania pięknych literek w pierwszej klasie. Zadania w ćwiczeniach: labirynt strona 45B oraz pisanie ołówkiem po śladzie str. 48A.
 
Wysyłam dużo uśmiechu 🙂