Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry ☺
 
Szybka powtórka dni tygodnia, miesięcy, pór roku i możemy zaczynać. 
 
W tym tygodniu mówimy o naszym kraju, o Polsce. Znamy symbole narodowe: biało-czerwoną flagę, godło – biały orzeł na czerwonym tle oraz hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Kilka miesięcy temu uczyliśmy się hymnu. Wiemy, że jest to najważniejsza pieśń w kraju, którą należy śpiewać, stojąc na baczność. Warto ją poćwiczyć 
 
Wczoraj przypomnieliśmy sobie legendę o Smoku Wawelskim. Dziś czeka na nas kolejna legenda. Tym razem o tym, jak powstała Warszawa, czyli obecna stolica Polski. Stolica to główne miasto, w którym znajduje się siedziba rządu. Posłuchajcie uważnie legendy: 
 
Symbolem Warszawy jest syrenka. W Waszych ćwiczeniach na stronie 12B jest ilustracja syrenki warszawskiej.Zobaczcie ją i wykonajcie zadania z tej strony. Warszawa to piękne miasto z licznymi zabytkami i ciekawymi obiektami. Żeby przybliżyć Wam troszkę naszą stolicę zapraszam do wysłuchania piosenki i obejrzenia teledysku: https://youtu.be/cL1ak9-ctGY Uwaga! Oglądamy uważnie, bo teledysk pomoże Wam wykonać zadanie w ćwiczeniach na stronie 12A 😊
 
Dla chętnych:
– gra interaktywna-cwiczymy pamięć https://view.genial.ly/5ea0605c42b8b70da806c39a