Zadania dla klasy 0b

wpis w: Komunikat, Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie kochani!
 
Jaki dzisiaj jest dzień? Mała podpowiedź – trzeci dzień tygodnia, czyli ….? Wielkie brawa dla tych, którzy odpowiedzieli, że środa 🙂
Powtórzmy jeszcze miesiące – styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień. Jaki teraz jest miesiąc? Porę roku na pewno też już zapamiętaliście. I ostatnia sprawa, czyli pogoda. Wyjrzyjcie przez okno i powiedźcie głośno.
 
Dzisiejszy temat to: „Pisanki, kraszanki, malowane jaja”. Tradycja wielkanocna nakazuje przygotowanie malowanych jajek, które nazywamy pisankami. Tak naprawdę każda pisanka może być inna, ale to co je łączy to wspaniałe kolory i wzory.
 
Zadania na dziś:
1. Dla dzieci, które mają książki: oglądanie ilustracji z pisankami w podręczniku strona 61. Ćwiczenia nr 3, strona 42 (pierwsze zadanie – rysowanie po śladzie i zdobienie pisanek) oraz strona 43 – ułożenie pisanek we właściwy sposób.
2. Dla dzieci, które nie mają książek: oglądanie ilustracji z pisankami, rysowanie po śladzie i zdobienie pisanek (wzór do wyboru lub stworzenie własnej na kartce).
3. Dla wszystkich dzieci – „Zajączek wielkanocny” – ułożenie historyjki obrazkowej według właściwej kolejności i opowiedzenie jej własnymi słowami. Co się stało na początku, co potem i co na końcu? Im więcej szczegółów, tym ciekawsze będzie wasze wielkanocne opowiadanie! Historyjki nie trzeba drukować, wystarczy ją dziecku pokazać, a ono wskaże kolejność.
4. Poskakanie, potańczenie do naszej piosenki wielkanocnej https://www.youtube.com/watch?v=xAhMOdXuujg
 

Udanej zabawy!