Zadania dla klasy 0b

wpis w: Komunikat, Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry 🙂
 
Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi zadaniami, które są przewidziane na czwartek i piątek.
 
Zadania dla dzieci na czwartek:
Drogie dzieci dzisiaj czekają na Was zadania matematyczne. Szybciutko proszę podskoczyć 10 razy. Oj chyba zapomnieliście głośno liczyć te podskoki to teraz licznie głośno i wykonajcie: 10 klaśnięć w dłonie, 10 tupnięć, 10 pajacyków, 10 podskoków na lewej nodze, 10 podskoków na prawej nodze i na zakończenie 10 przysiadów. Poranna gimnastyka za nami 🙂
 
1. Ćwiczenia nr 3, strona 40 – druga część (przykład wykonania zadania nr 1 „Ma-ma A-dy ro-bi pal-mę –> 8 sylab). Dla dzieci bez książek jest dodane zdjęcie tej strony.
2. Karta pracy „Matematyczne pisanki” – prostsza wersja jest dla dzieci 5-letnich i tych które muszą nadal ćwiczyć rozpoznawanie liczb (wycinamy i rozcinamy pisanki, a dziecko liczy przedmioty i dokłada część pisanką z właściwą liczbą). Wersja trudniejsza – dodawanie (dziecko dodaje liczby, wpisuje wynik do prostokąta, a w górnej części jajeczka rysuje tyle kropek/serduczek/kwiatuszków ile wyniosła suma. Uwaga! Dzieci nie muszą tego liczyć w pamięci można dać im klocki, patyczki, kredki itp. i mogą liczyć na tych przedmiotach albo na palcach 🙂
3. Dodatkowo dla chętnych – karta pracy nr 44 z wyprawki (gruba teczka dodana do pakietu). Jest to koszyczek do wykonania według podanego wzoru.
 
Zadania na piątek:
1. Oglądanie ilustracji w ćwiczeniach strona 41 (druga strona) i wykonanie zadania.
2. Ćwiczenia strona 42 – kolorowanie według podanego kodu. Przy okazji przypomnienie sobie liter 🙂
3. Na podsumowanie tygodnia o Wielkanocy proponuje obejrzenie „Domowego przedszkola” https://www.youtube.com/watch?v=bKTM6B04vDY
 
Życzę Państwu i dzieciaczkom pięknych świąt Wielkiej Nocy, aby mimo wszystko były kolorowe, radosne, miłe i przede wszystkim zdrowe!