Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry, 22.04.2020r.
Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi! Jest to bardzo ważne święto, które hucznie zawsze obchodzimy w naszej szkole i nie możemy go pominąć.
Posłuchajcie wiersza o Dniu Ziemi (załącznik) i odpowiedzcie na pytania: Czego życzymy Ziemi z okazji jej święta? Kto może postarać się, by Ziemi była czysta? Czy Ziemia jest lepsza jak jest czysta?
Kiedy dbamy o naszą planetę ona pozwala nam oddychać świeżym powietrzem, żyć w czystym środowisku, pić czystą wodę. Ale co można zrobić i jak dbać o naszą planetę? Poniżej kilka ważnych zasad, jak w prosty sposobów każdy z nas może przyczynić się do tego. Zastanówcie się czy znacie te zasady i czy ich przestrzegacie. Ja na co dzień staram się sumiennie segregować śmieci w domu, oszczędzać energię elektryczną i wodę, na zakupy biorę tylko eko torbę, a jak wychodzę na zewnątrz to nie depczę trawników i nie niszczę drzew, bo wiem, że dzięki nim mamy świeże powietrze oraz wokół jest piękniej 🙂
 
Zapraszam też wszystkie dzieci do nauki poprzez zabawę. Kto spróbuje swoich sił w eko grach dydaktycznych? Wybierzcie tę która najbardziej Was interesuje i zagrajcie w nią 🙂
 
W naszej klasie jak ktoś ma urodziny to zawsze przygotowujemy dla tej osoby piękne laurki. Dzisiaj swoje święto ma Ziemia. Mam nadzieję, że uda Wam się wykonać miłą niespodziankę. Poniżej kilka przykładów, co można zrobić 🙂
 
Miłego dnia! 🙂