Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Kochani!
 
Wczoraj był wtorek, a dzisiaj jest już….? Środa 🙂 cieszę się, że tak dzielnie pracujecie. Wczoraj Segreguś – nasz chorzowski ekspert do spraw segregacji odpadów przybliżył nam ten temat. Dzisiaj powtórzymy sobie te wiadomości, by zostały nam w głowach już na zawsze.
Dla powtórki:
1. Można przejrzeć książeczkę, w której jest sporo informacji http://www.czystabydgoszcz.pl/wp-content/uploads/2017/01/Maly-Ekolog.pdf
 
RECYKLING – co to takiego? Najprościej mówiąc to powtórne wykorzystanie śmieci. Po to je segregujemy, by potem móc je jeszcze raz do czegoś wykorzystać. Symbolem recyklingu są trzy zielone strzałki. Z pewnością już nie raz widzieliście ten symbol 🙂
 
Do czego można wykorzystać powtórnie odpady? Papier np. do produkcji gazet, torb papierowych. Wszystkie odpady plastikowe można przetworzyć na między innymi folie, oleje opałowe. Z recyklingowanego plastiku można stworzyć nawet meble. Z ciekawostek: przetworzone włókna z butelek plastikowych mogą posłużyć jako materiał do stworzenia… polaru, popularnego materiału, z którego szyje się bluzy. A ze szkła? Szkło 🙂 
 
A teraz zadanie dla Was. Stwórzcie coś recyklingowego. Podaję kilka przykładów, ale możliwości jest mnóstwo! Rolki oo papierze, butelki, zakrętki, słoiki – co z tego wyczarujecie?
 
P. S.

Utrwalamy literkę Z jak zumba oraz nasz układ taneczny.