Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry ☺
 
Wczoraj dowiedzieliśmy się jak krok po kroku powstaje książka. Nie jest to szybki proces, prawda? Zanim książka trafi do naszych rąk to najpierw leży na półce w…? No właśnie gdzie? Podpowiedzią jest zadanie w Waszych ćwiczeniach na stronie 9B. Spróbujcie najpierw palcem wskazać drogę Ady i Adama, a dopiero potem weźcie do reki dwie kredki w różnym kolorze i zaznaczcie dokąd doszła Ada, a dokąd Adam ☺ przy okazji policzcie ile książek zebrała Ada, a ile Adam. Zapiszcie liczby pod ilustracją i wpiszcie właściwy znak pomiędzy liczbami < > = 
 
Księgarnia – co to za miejsce? Jest to sklep, w którym można kupić książki, ale nie tylko dla dzieci. Są tam książki naukowe, podręczniki, atlasy, encyklopedie, poradniki, bajeczki i wiele innych. Wszystkie książki są poukładane na półkach. Takich jak w ćwiczeniach na stronie 6B oj, ale co tam się stalo? Jakiś chochlik zrobił nam białe kropki. Uzupełnijcie je naklejkami 😊
 
Podobne półki z książkami można znaleźć w BIBLIOTECE. Czym się różni biblioteka od księgarni? Przede wszystkim tym, że w księgarni kupujemy książki, a w bibliotece je wypożyczamy ☺ 
O książki trzeba dbać – to już wiecie. W bibliotece również dba się o to, by książki były ułożone we właściwy sposób na półkach. Często również sprawdza się ile jest książek w całej bibliotece. Pomożecie pani bibliotekarce policzyć książki na półkach? Czeka Was to w zadaniu na stronie nr 7A.
 
Dla chętnych: krzyżówka na stronie 9A.
 
Założę się, że każdy z Was ma swoją ulubioną książkę. Może podzielicie się zdjęcie na naszej fejsbukowej grupie? ☺
Dodatkowo stwórzcie dla swojej ulubionej książki zakładkę! Na pewno Wam się przyda. Poniżej kilka pomysłów na fajne zakładki ☺
 
Miłego dzionka! Jak zwykle czekam z niecierpliwością na efekty Waszej pracy.