Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie w poniedziałek 🙂
 
1. Na dzień dobry puzzle do ułożenia:
Jak Wam poszło? Pewnie domyślacie się o czym będziemy rozmawiać w tym tygodniu 😉 Przez najbliższe 5 dni będziemy mówić o instrumentach muzycznych.
 
2. Zapraszam Was na wirtualną wycieczkę do szkoły muzycznej, w której poznacie instrumenty muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=f43qSH2Nq9w
 
3. A teraz uwaga! Zgadniecie jaki to instrument? Posłuchajcie i spróbujcie nazwać wszystkie instrumenty https://www.youtube.com/watch?v=rXaURvBhjsI
 
4. Wprowadzenie litery H,h – dla 6-latków i chętnych 5-latków
 
Jest pewien instrument, który nazywa się HARFA. Znacie taki? Podzielcie wyraz harfa na sylaby (har-fa), a teraz na głoski (h-a-r-f-a). Jaką głoskę słyszycie na początku słowa harfa? Głoska h jest spółgłoską i zaznaczamy ją na niebiesko. Znacie inne wyrazy na głoskę h? Drodzy rodzice, w tym momencie dzieci podają przykłady wyrazów zaczynających się na głoskę h, więc bez znaczenia, czy dany wyraz zaczyna się od „ch”, więc dzieci mogą podać: chleb, chata, herbata, Hania, hak, hałas, huśtawka itp. 
Głoskę słyszymy i mówimy, ale każdą głoskę możemy zaprezentować za pomocą litery. Litery – widzimy i piszemy. Litera H,h jest w Waszych ćwiczeniach na stronie 16A. Co Wam przypomina wielka litera H, a co mała? Spróbujcie z czymś ja skojarzyć. Na tej stronie czekają na Was 3 zadania: 1 – pokolorować na niebiesko drukowane litery h, 2 i 3 według poleceń. Zwróćcie również uwagę na pisane litery h. Mała litera nie jest trudna,, lecz wielka litera H jest dosyć zawiła. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na ćwiczenie pisania tej literki 🙂 najpierw piszemy ją w powietrzu palcem, potem na stole, po śladzie –  strona 16B w ćwiczeniach.
Dodatkowo, by utrwalić litery H, h drukowane i pisane można wykonać kolorowe litery według pomysłu: kredkami, mazakami bibułką, kolorowym papierem czy plasteliną. Przy okazji poćwiczymy rękę 🙂
 
5. Pamiętacie naszą piosenkę „Jestem muzykantem..”? Tutaj trochę inna wersja, ale warta posłuchana, a potem zaśpiewania! https://www.youtube.com/watch?v=or-xxFjWMy0