Zadanie dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry 🙂
 
Kochane dzieci!
1. Rozpoczynamy nowy tydzień, a wraz z nim nowy temat. Zanim jednak zdradzę Wam o czym będziemy mówić w tym tygodniu powtórzcie proszę dni tygodnia, miesiące i pory roku. Pewnie już świetnie je znacie, ale powtórek nigdy dość! 🙂
 
2. Temat tygodnia to….? Podpowiedzią niech będzie ta oto piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=JIEDy5UiRPU
Kilka pytań do piosenki: O czym jest piosenka? Kim jest ekolog? Jaki jest znak ekologa? Co można zrobić, by świat był czysty?
W tym tygodniu będziemy omawiać temat: „Dbamy o naszą planetę”. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi i już wtedy poznaliśmy ilustrowane zasady bycia eko, zwróciliśmy też uwagę na to że o planetę trzeba dbać i to właśnie EKOLOG dba o planetę i stara się przestrzegać wszystkich eko zasad! Tak naprawdę każdy z nas powinien to robić, bo wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, jeść zdrowe warzywa i owoce, móc pić czystą wodę oraz otaczać się czystą i zadbaną przyrodą. Jest to możliwe tylko i wyłącznie jeżeli sami małymi kroczkami zaczniemy o planetę dbać.
 
3. Wprowadzenie litery Z,z – dla 6-latków i chętnych 5-latków
Dziś poznamy kolejną literę. Mam nadzieję, że powtarzacie systematycznie wszystkie poznane literki 🙂
Podzielcie wyraz zegar na sylaby (ze-gar). Postarajcie się podzielić na głoski (z-e-g-a-r). Jaką głoskę słyszycie na początku wyrazu? A na końcu? Podajemy jak najwięcej wyrazów zaczynających się na głoskę z. Podpowiedzi zebra, Zuzia, Zenek, zamek, złoty, złom, znak, zdrowie, zumba. Zaglądamy teraz do ćwiczeń nr 4, strona 1A i uważnie przyglądamy się drukowanej literze Z. Co Wam przypomina? Mi przypomina zygzak 🙂 a może dla rozruszania się nasz zygzakowy taniec? zachęcam~https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs
Poprawcie palcem po śladzie tę literkę, a potem pokolorujcie ja na niebiesko, ponieważ Z to spółgłoska 🙂 wykonajcie też zadanie z zegarami. A na stronie 1B zróbcie zadanie pierwsze. Literkę pisaną Z zostawiamy na jutro, ale dziś utrwalamy drukowaną, więc warto narysować dużą literę Z na kartce i ją ozdobić lub skorzystać z gotowych wzorów (wystarczy wydrukować).
 
4. Z jak zumba! Zumba to taniec połączony z fitnessem, W ramach zajęć w-f uczymy się prostego układu tanecznego (mamy na to cały tydzień, więc spoookojnie). Oto link do zumby https://www.youtube.com/watch?v=ymigWt5TOV8
 

Miłego dnia!