Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry,
 
Jak samopoczucie po wczorajszym Dniu Dziecka? Wierzę, że był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Żałuję, że nie mogę posłuchać o Waszych wrażeniach i wspomnieniach.
Wczoraj rozpoczęliśmy nowy tydzień, a wraz z nim nowy temat. Będziemy mówić o Was…o tak, o dzieciach 🙂
 
Dziś bardzo ważny temat – PRAWA DZIECKA. Znacie swoje prawa? Jeżeli nie to posłuchajcie wiersza Marcin Brykczyńskiego pt. „Prawa dziecka”, a potem piosenki, która również ułatwia zapamiętanie praw dziecka: https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4
 
Prawa dziecka są zapisane w KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA, czyli w takim specjalnym dokumencie – umowie, która zobowiązuje wszystkich dorosłych do przestrzegania tych praw.
 
Jednym z praw jest prawo do nauki, więc zachęcam Was do wykonania zadań w ćwiczeniach:
– strona 29A – przyjrzyjcie się ilustracjom. jak myślicie jakie prawa są na nich przedstawione? Ponumerujcie ilustracje od 1 do 6, dzięki temu poćwiczycie pisanie cyferek.
 
Kolejnym prawem jest prawo do zabawy. O tak, to jest to co wszyscy lubią. Jaka jest Wasza ulubiona zabawa? Spójrzcie do ćwiczeń na stronę 33A (wykonajcie zadanie według polecenia). Są tam przedstawione propozycje zabaw. Potraficie skakać na skakance? Kręcić hula-hoop? A może lubicie budować ciekawe konstrukcje z klocków? 🙂
 
Zabawa to również ruch i taniec, więc zaczynamy: