Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie w pierwszym dniu tygodnia 🙂
 
Zaczynamy nowy tydzień pełen wrażeń. Skupiamy się uważnie, bo mamy zaledwie trzy dni na omówienie całego tematu (czwartek i piątek to dni wolne od zajęć dydaktycznych). 
Jesteście ciekawi o czym będziemy mówić? 
 
W tamtym tygodniu mówiliśmy o dzieciach z różnych zakątków świata, a w tym o zwierzętach – małych i dużych. Żeby zobaczyć zwierzęta z różnych stron świata to gdzie się udajemy??
 
Do ZOO. To chodźcie ze mną 😉
 
2. Do posłuchania, pośpiewania i poruszania się: piosenka „Idziemy do ZOO”
 
3. Poćwiczymy dziś dzielenie na sylaby. Pomocne nam będą w tym zadaniu ilustracje zwierząt na stronie 34B. Spróbujcie nazwać wszystkie zwierzęta. Każdą nazwę podzielcie na sylaby. Na przykład: żyrafa, ży-ra-fa (w głowie albo na palcach liczymy ile sylab). Zróbcie tak z nazwą wszystkich zwierząt z tego zadania. Przy okazji proszę skreślić w każdym rzędzie zwierzę, które nie pasuje do pozostałych. 
Które z tych zwierząt potrafi pływać🏊 i żyje w wodzie? A które potrafi latać jak ✈
 
4. A teraz moi mili zadanie dla przyszłych pierwszoklasistów. Wierzę, że z pomocą rodzica, bądź rodzeństwa dacie radę 🙂 strona 36A w ćwiczeniach. 
– nazywamy zwierzę
– próbujemy podzielić nazwę na głoski. Jeżeli to jest bardzo trudne, a dla większości dzieci tak może być to proszę by dziecko spróbowało podać tylko pierwszą i ostatnią głoskę. Na przykład: sarna, s-a-r-n-a lub tylko -s -a
– jak już znamy pierwsza i ostatnia głoskę to przypominamy sobie jak za pomocą liter zapisywaliśmy głoski 🙂
 
5. Na koniec ćwiczymy rączkę. To też ważne! Na stronie 38A są ilustracje zwierząt, które możemy spotkać w ZOO. A pod zdjęciami są podpisy. Spróbujcie ołówkiem je poprawić. Dokładnie, powoli i bez odrywania ręki 🙂 ćwiczymy, próbujemy! 
 
6. Dla chętnych. Zachęcam do obejrzenia: „Mój zwierzyniec” – odcinek programu przyrodniczego, w którym „pójdziemy” Na wycieczkę do wrocławskiego ZOO, gdzie poznamy kilka różnych zwierząt. 
 
Trzymam kciuki 🤗