Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie 🙂
 
1. Dziś porozmawiamy o pewnych zasadach, ale najpierw odpowiedzcie na kilka pytań:
 
Kto z Was ma pieska w domu?
Czy wiecie jak należy dbać o psa? 
Jak można się bawić z psem? 
Czy wolno zaczepiać, dokuczać psom? 
Czy wolno podchodzić do psa, którego się nie zna? 
Jeżeli na dwa ostatnie pytania odpowiedzieliście NIE, to bardzo dobrze 🙂
 
O zwierzęta należy dbać. Nie wolno ich bić, zaczepiać, kopać, uderzać, ciągnąć za ogon czy drażnić. Każde zwierzę to żywe stworzenie, którego nie wolno krzywdzić! Jeżeli to zrobimy to ono będzie się broniło. Na przykład pies moze ugryźć. Dlatego pamiętaj – DBAJ O ZWIERZĘTA. 
 
Kolejna ważna zasada to UNIKAJ OBCYCH ZWIERZĄT. Nie możemy mieć pewności, że nieznajome zwierzę jest łagodne, mile i zdrowe. Dlatego nie podchodź do zwierząt, których nie znasz. 
 
2. Co zrobić, gdy spotkamy agresywnego psa? 
 
Zachęcam do obejrzenia filmiku, gdzie policjantka pokazuje jak się zachować, gdy spotkamy groźnego psa
 
Dla utrwalenia pooglądajcie ilustracje, jak krok po kroku przyjąć bezpieczną pozycję „żółwia”.
 
3. A na podsumowanie tych trzech dni zapraszam Was do wykonania prostej pracy plastycznej. Przykład umieszczony jest poniżej. Bierzemy zabawkę-figurkę dowolnego zwierzęcia. Dajemy go na kartkę i szukamy miejsca gdzie świeci słońce, tak by zwierzę „rzuciło” cień na kartkę. Odrysowujemy cień 😊 prawda, że proste i szybkie? 🙂 
 
Ściskam i udanego długiego weekendu 🙂