Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie kochani! 
 
Już za chwilę, za momencik przyjdzie do nas LATO! Z czym Wam się kojarzy lato? Z wakacjami? Słońcem i ciepłą pogodą? Może z wyjazdami nad morze albo w góry? A z jakimi smakami kojarzy się Wam lato? 🙂 
 
Dziś porozmawiamy o smakach lata.
 
Posłuchajcie wiersza:
 
„Smaki lata” Agaty Bober
 
Gdy słoneczko latem świeci,
cieszą się niezmiernie dzieci,
bo niedługo cały kraj
opanuje owocowy raj!

Będą wiśnie i czereśnie.
I porzeczki będą wreszcie.
Agrest, arbuz i malinki –
dla chłopczyka i dziewczynki.

Już nie wspomnę o truskawkach,
w lodach, shake’ach czy sałatkach.

Szykuje się mama, szykuje się tata,
na odkrywanie z dziećmi smaków lata! 
 
O jakich owocach jest mowa w wierszu? Które z nich lubicie jeść? Wiecie jak wyglądają i smakują? 🍒🍉🍓
 
Jeśli nie macie w domu wspomnianych w wierszu owoców, to spójrzcie na ilustracje z linku:
 
A teraz czas na zabawę muzyczno-ruchową. Róbcie to co prowadząca. Zabawa pt. „Sałatka owocowa”
 
Mniam, pysznie się zrobiło po tej zabawie ruchowej ☺ więc czas teraz na działanie kulinarne! Niech to będzie Wasz owocowy raj – owocowy deser. Moja propozycja to sałatka owocowa, którą możecie wykonać z ulubionych owoców. Pamiętajcie jednak, by najpierw dokładnie umyć owoce i swoje ręce, a dopiero potem zabrać się do działania. Z chęcią zobaczę na zdjęciach Wasze kulinarne dzieła. Na pewno będzie pysznie! A do tego zdrowo i kolorowo ☺
 
Miłego dnia! 🤗