Pomysły na zabawę

wpis w: Komunikat | 0

Witam serdecznie wszystkie dzieci. Mam dziś dla was kolejny pomysł na fajna zabawę. Będzie to zabawa logopedyczna. Ale z pewnością wszystkie dzieci mogą wykonać takie ćwiczenie. Zabawa polega na tym aby do jednego kubeczka wsypać kilka fasolek(na pewno znajdą się w każdej kuchni) i zalać je wodą. A następnie za pomocą słomki wyciągać te zatopione fasolki i przekładać do pustego kubka lub na jakiś talerzyk. Nie wolno używać do tego rąk. Pracujecie tylko buzią i słomką. Możecie ćwiczenie wykonywać w pojedynkę lub w kilka osób. Dzięki tej zabawie ćwiczycie aparat mowy i skupienie uwagi. Może chociaż na chwilę oderwie was to od komputera i telefonu. Życzę miłej zabawy.
             

dodała:  Beata Adamik-Sielecka

Ideas for fun

Hello to all children. Today I have another idea for you to have fun. It will be a speech therapy game. But surely all children can do such an exercise. The fun is to put a few beans into one cup (they will surely be found in every kitchen) and pour water over them. And then, using a straw, take out these sunken beans and put them into an empty cup or a plate. You must not use your hands. You only work with your mouth and straw. You can do the exercise alone or with several people. Thanks to this game, you exercise your speech apparatus and focus your attention. Maybe it will distract you from your computer and telephone for a moment. I wish you fun.

dodała: Katarzyna Orzech