Święta majowe wiatraczkiem biało – czerwonym zakręcone!

wpis w: Komunikat | 0

Jak co roku nasi uczniowie poznają i przypominają sobie wydarzenia na pamiątkę, których 1,2 i 3 maja świętujemy.
Tym razem tematem przewodnim były barwy narodowe zakręcone w wiatraczkach biało – czerwonych. Na zajęciach zdalnych uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się dlaczego:
1 maja jest Świętem Pracy, a 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą zaś 3 maja – to Święto  Konstytucji Trzeciego Maja – dla uczniów klas młodszych Robert z kl. 8a przygotował prezentację na ten temat – ZAŁĄCZNIK.

ale też  wykonać wiatraczki w barwach narodowych – ZOBACZCIE JAKIE ŁADNE PRACE POWSTAŁY.
Niektórzy uczniowie, z klas starszych, specjalnie na tą okazję przygotowali  lapbooki – zerknijcie jaki lapbook wykonała Weronika z klasy 6a czy pudełka z historią – bardzo ciekawa praca Tymka z kl. 6b, który „schował” najważniejsze informacje dotyczące tych wydarzeń w…. pudełku! Zobaczcie załącznik:

Bardzo dziękujemy uczniom, którzy aktywnie wykonali zadania, zaś WSZYSTKIM ŻYCZYMY SŁONECZNEJ I RADOSNEJ MAJÓWKI !

dodała: Aleksandra Rabenda

The May holidays spinned with a white and red fan!

As every year, our students get to know and remember the memorial events that we celebrate on May 1, 2 and 3. This time the theme was the national colors spinned in white and red fans. During online classes, students could not only find out why: May 1 is Labor Day, and May 2 is the Day of the Flag of the Republic of Poland, the Day of the Poles Abroad, and May 3 is the Constitution Day of the Third May – Robert from class 8a prepared a presentation on this subject for junior class students – APPENDIX but also to make fans in national colors – SEE WHAT NICE WORKS WERE MADE. Some students from older grades prepared lapbooks especially for this occasion – see what lapbook Weronika from class 6a made or boxes with history – very interesting work by Tymek from class 6b, who „hid” the most important information about these events in…. box! See the attachment: