21 Dzień Papieski w SP 15

wpis w: Komunikat | 0

13 października br społeczność naszej szkoły została zaproszona na uroczyste spotkanie z Niezwykłą Osobą – Janem Pawłem II z okazji 21. Dnia Papieskiego. Tegoroczne hasło to: „Nie lękajcie się”, wypowiedziane przez Jana Pawła II w dniu inauguracji jego pontyfikatu na Placu św. Piotra. 

16 październik 1978 rok to dzień wyjątkowy i szczególny, ponieważ cały świat usłyszał niezapomniane słowa: „Habemus Papam” – Mamy Papieża. Dziś nie ma go już pośród nas, ale nadal  żywa jest pamięć o Nim i Jego Testamencie, który pozostawił w swojej nauce.

 

Ojciec Święty Jan Paweł II był Człowiekiem głębokiej wiary i wielkiej modlitwy. Wypowiadając za Jezusem słowa „Nie lękajcie się” chciał nam przekazać, ze mimo trudności  i różnych sytuacji życiowych nigdy nie jesteśmy sami, gdyż czuwa na nami Ojciec Niebieski.

Z tej okazji uczniowie zostali także zaproszeni do konkursu plastycznego pt: „Jan Paweł II w oczach dzieci…” Konkurs zostanie rozstrzygnięty wkrótce, zaś nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego, niezwykłego spotkania serdecznie dziękuję za piękny udział oraz cudowny śpiew na część naszego Rodaka Jana Pawła II.

 

dodała: Halina Dobek