Witamy na stronie internetowej świetlicy Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie

Yellow Świetlica 150x150Nasza Świetlica to miejsce przyjazne dziecku. Głównym i nadrzędnym celem działalności naszej placówki jest zapewnienie właściwej i fachowej opieki uczniom rodziców pracujących, jak również dbanie o ich wszechstronny rozwój i organizację czasu wolnego.

Świetlica to miejsce, gdzie przed i po zajęciach lekcyjnych  dzieciaki mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach, konkursach z nagrodami czy imprezach cyklicznych. Dzieciaki w oczekiwaniu na rodziców bądź opiekunów mają  możliwość pograć w ciekawe gry, zbudować rakietę z klocków bądź poukładać puzzle.  Możliwości jest bardzo wiele, wszystko zależy od inwencji twórczej dzieci.  Świetliczaki jeśli tylko pogoda na to pozwala dużo czasu spędzają  na świeżym powietrzu na boisku „Orlik” oraz przyszkolnym placu zabaw.  W chłodniejsze dni natomiast bawimy się w sali gimnastycznej lub pracowni komputerowej.

W Świetlicy dzieci mogą odrobić zadanie domowe pod fachowym okiem nauczyciela, który zawsze sprawdzi czy zadanie jest dobrze zrobione i pomoże w razie wystąpienia trudności. Tutaj mogą również nadrobić zaległości w nauce wywołane chorobą lub też zwyczajnym lenistwem. Uczniowie często dzielą się z wychowawcami świetlicy swoimi problemami szkolnymi, bo wiedzą, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc a nierzadko na wyciągnięcie ich z kłopotów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów świetlica w SP 15 czynna jest we wszystkie dni nauki szkolnej w godzinach od 6.30 do 16.30. Rodzice i opiekunowie dzieci mają przez cały rok szkolny możliwość kontaktować się bezpośrednio z wychowawcami świetlicy, którzy są wykwalifikowanymi pedagogami. Świetlica organizuje również wiele imprez, w trakcie których odbywają się zajęcia z pedagogizacji rodziców, które pozwalają na lepsze poznanie i zrozumienie swoich pociech, jak również budowanie wzajemnych pomostów na drodze rodzic – dziecko. Są to zawsze wyjątkowe spotkania, bo pozwalają na lepsze wzajemne poznanie się wychowawców i rodziców oraz budowanie wzajemnej sympatii.

Aktualności ze Świetlicy

Yellow Zasady 150x150